zs tel +48 (59) 83 32 741

     zs mail czarneszkola@interia.pl

Nasza szkoła

Nasz Facebook

Nauka zdalna

Książka dla Ciebie

Pięciodniowy sprint. Rozwiązywanie trudnych problemów i testowanie pomysłów
  • Autor: Jake Knapp, John Zeratsky, Braden Kowitz
  • Zniżka: 50%
  • Cena: 39.00 19.50 zł
  • Status: Dostępna

book librarySądzę, że ani za czasów Platona, ani Cycerona nie było takich ułatwień w nauce jak obecnie” – twierdził prawie 500 lat, podsumowując swoją epokę, Francois Rabelais. Ciekawe, co powiedziałby ten pisarz i humanista, widząc współczesne innowacje edukacyjne.

A właśnie – wiecie może, gdzie w sieci można przeczytać jego najsłynniejsze dzieło, czyli „Gargantuę i Pantagruela”? Albo gdzie dostępne są inne lektury – szkolne i nie tylko? Na Geeksie niestety ich nie mamy, ale wiemy, gdzie jest znaleźć. I chętnie się tą wiedzą podzielimy.

Które lektury są dostępne online za darmo i dlaczego te?

Choć chciałoby się, żeby dostęp do lektur szkolnych i wielu innych klasycznych tekstów kultury był darmowy, nie jest to takie proste. Zgodnie z obowiązującą ustawą o prawach autorskich nieodpłatnie udostępniane mogą być tylko te utwory, które znajdują się w domenie publicznej. To znaczy, że autor danego tekstu lub jego tłumaczenia musiał umrzeć przynajmniej 70 lat temu. Tym samym za darmo korzystać można np. z Antygony, Pana Tadeusza, baśni braci Grimm, Tajemniczego ogrodu, W pustyni i w puszczy czy Lalki. Ale już nie z Hobbita, Chłopców z Placu Broni, Akademii Pana Kleksa albo Mikołajka, nie wspominając o bardzo świeżych tytułach, jak Felix, Net i Nika.

Wyjątkiem są tytuły udostępniane na licencjach (np. Creative Commons) albo te, do których twórca sprzedał prawa autorskie, a wydawnictwo pozwala na ich nieodpłatne użytkowanie. W dalszym ciągu nie obejmuje to wielu pozycji z kanonu lektur. Jeśli chcecie je czytać w formie elektronicznej, musicie je zakupić jako ebooki.

 

Gdzie szukać darmowych lektur szkolnych?

 

Lektury szkolne, które nie weszły jeszcze do domeny publicznej, można nabyć w księgarniach internetowych. Pomocą służy tu bookto.pl. To wyszukiwarka ebooków, działająca również jako porównywarka cenowa. Macie więc możliwość zestawienia poszczególnych ofert i wybrania tej najkorzystniejszej.

Dzięki stronie tej znajdziecie Małego księcia, Dzieci z Bullerbyn czy Chłopców z Placu Broni. Są też bardziej współczesne pozycje (Felix, Net i Nika, Magiczne drzewo), choć umieszczono je poza wyodrębnioną sekcją „lektur szkolnych” (podobnie jest z niektórymi starszymi, np. Mikołajkiem). Prócz samych tekstów mamy również dostęp do ich opracowań i wzorów wypracowań, a także repetytoriów z przedmiotów innych niż język polski.

Dostęp do bezpłatnych e-booków oferuje również wiele księgarni internetowych. Przedstawiamy kilka wybranych witryn, gdzie będziecie mogli pobrać ciekawe tytuły całkiem za darmo. W większości przypadków, aby móc pobrać wybraną książkę konieczna jest rejestracja na stronie księgarni.

woblink.com
bookto.pl
ebookpoint.pl
Legimi.pl
nexto.pl
publio.pl
swiatebookow.pl
virtualo.pl

Jeśli interesują was anglojęzyczne źródła darmowych książek warto zajrzeć na stronę legalnakultura.pl, gdzie znajdziecie linki do różnego rodzaju witryn z darmowymi cyfrowymi zasobami.

 

Autorzy - Izabella Bandych, Maciej Gaździcki, Radosław Sławiński


CZYTNIKI DLA CIEBIE

kindle biały

Amazon Kindle 10 2019

pojemność: 8GB
kolor: biały

 

Wersjaz reklamami - [WIECEJ]

 Wersja bez reklam - [WIECEJ]

 

 

kindle czarny Amazon Kindle 10 2019

pojemność: 8GB
kolor: czarny

Wersjaz reklamami - [WIECEJ]

 Wersja bez reklam - [WIECEJ]

 

 

kindle32gb

Amazon Kindle Paperwhite 4 32GB IPX8 bez reklam czarny

pojemność: 32GB
kolor: czarny

 Wersja bez reklam - [WIECEJ]

 


Pin It

5 1 1 1 1 1 Głosowanie 5.00 (1 Głosy)

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2022
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 17

Tydzień 19

Miesiąc 384

Razem 25758

Odliczamy

Time passed:
1
7
8
Dni
0
6
Godzin
5
5
Minut
3
5
Sekund